NASZE PIENINY

TURYSTYKA PIESZA

Niedzica - Macelak

Szlak turystyczny z zamku Niedzica na Macelak to nie lada atrakcja dla wszystkich, którzy lubią łączyć zwiedzanie z pieszymi wędrówkami. Punktem startowym trasy, jest warownia Niedzica, stanowiąca jeden z najcenniejszych, leżących w Polsce zabytków obronnych. Łagodny i dostępny dla każdego szlak (oznaczony kolorem czerwonym), prowadzi nas na drugi co do wysokości szczyt w Pieninach Zachodnich, czyli wznoszący się na wysokość 857 m n. p. m. Macelak. Długość trasy to ok. 8 km, a czas potrzebny na jej przejście to 2,5 godziny.

Przełęcz Snozka - Trzy Korony

Miłośnicy Pienin twierdzą, że aby je poznać i doświadczyć ich niekwestionowanego uroku, trzeba wybrać się na wędrówkę szlakiem niebieskim, zwanym Głównym Szlakiem Pienińskim, który rozpoczyna się od Przełęczy Snozka i ciągnie się wzdłuż Pienin Właściwych oraz Małych Pienin, przeprowadzając nas przez najsłynniejsze szczyty, czyli zjawiskowe Trzy Korony i Sokolicę, a także przez górę Wysoką, będącą najwyższym wzniesieniem w całym paśmie. Szlak jest dość długi (10 km), przez co średni czas wędrówki, który należy zarezerwować sobie na jego przejście, to ok. 3 godziny 15 minut, warto jednak podjąć to wyzwanie, gdyż prowadzący nas przez przepiękne i rozległe hale pasterskie z urokliwymi widokami, gwarantującymi niezapomniane przeżycia.

Trzy Korony - Szczawnica

Trzy Korony szlakiem ze Szczawnicy to jedna z najdłuższych opcji dotarcia na Trzy Korony, a pokonanie drogi o długości 6 km, zajmuje zazwyczaj ok. 5 godzin. Wędrówka przez Sokolicę, Sokolą Perć, mijane po drodze punkty widokowe i Przełęcz chwała Bogu to doświadczenie, które trudno porównać z innymi pieszymi wędrówkami, gdyż ilość atrakcji i zapierających dech w piersiach widoków, zmienia tę wyprawę w niepowtarzalną i niezapomnianą przygodą.

Sromowce - Przełęcz pod Ostrym Wierchem

Kolejną propozycją dla miłośników pieszych eskapad po Pieninach,